pátek 18. ledna 2008

Vánoční závod 2007


Můj Ježíšek 2007

S třítýdenním zpožděním přicházím s reportem o vánočním závodě. Jelikož Ježíšek už k nám poměrně dlouho nechodí, bylo zapotřebí jej nějak zastoupit, když už se rozhodl nadělit mi pod stromeček nové rádio. A tak jsem musel v pátek 22.12.2007 vyrazit pro svou vysněnou IC-746 do SP, konkrétně do Wroclawi.


Počasí bylo nádherné, dálnice A4 Krakow-Wroclaw se s naší D1 nedá srovnat co do povrchu i hustoty provozu, takže vytýčených cca 250km ubíhalo poměrně svižně. Také průjezd hraničním přechodem bez kontroly byl příjemným zpestřením. Ale to jsem vůbec netušil, co mě čeká. Pokud mám jakéstakés zkušenosti z jízdy po Praza a doteď jsem si myslel, že nic horšího už ani nemůže být, krutě jsm se mýlil. Totální dopravní kolaps hned po sjezdu z dálnice směrem k centru města, kde jsem se měl setkat s Andrzejem SP6GVU, mě ukončil na nejbližší pumpě, odkud jsem pomocí SMS Andreje prosil o doprovod. Jen díky jeho bravurním znalostem různých zkratek jsme po půlhodině urazili šťastně oněch 5km, které mě dělily od té pumpy k jeho domu. Rozhodně musím konstatovat, že to býl zážitek z těch, na které se nezapomíná.Po odzkoušení rádia jsme pak v družné debatě trávili daší asi 2 hodiny, protože jak Andrzej zjistil poslechem policejních hlídek, cesta zpět na dálnici byla avizována zmíněnými policisty jako nedporučená. Hlásili, že z centra k dálnici je se třeba připravit na souvislou kolonu a cesta bude trvat 3 hodiny. No zkrátka, abych to zkrátil, Andrzej mě nakonec asi po 50 minutách jízdy okolními vesnicemi doprovodil na dálnici. On to měl domů asi 20km, já na hranice asi 170km. Když jsem ji projel, přišla od něj SMS, že ještě stále není doma, já už byl v Bohumíně a ujel jsem už 200km.


Dorazil jsem domů celkem psychicky doničený, tak jsem si nechal instalaci rádia až na další den. Migrace CW a SSB filtrů ze 706-ky proběhla hladce, tak jsem už pod stromeček uložil jen ten prázný kartón, aby se Ježíšek neurazil. Netrpělivě jsem čekal na 2. svátek vánoční. Protože jsem manuál 746-ky znal poměrně dokonale, byl jsem s rádiem hned kamarád. Funkčnost všech vychytávek je vynikající a ovládání intuitivní a moc příjemné. Odolnost se samo se 706-kou srovnávat nedá. Měj jsem okolo sebe dost silných stanic, ale žádné rušení jsem nezaznamenal. Bylo i poměrně dost stanic, i když podmínky nebyly ideální. Dovolával jsem se hladce, většinou na první zavolání is handycapem, že mám jen 4 elementy OK1KRC.


Co řící závěrem? Rádio splňuje všechna očekávání a jsem z něj nadšený.Výsledek ze závodu není špatný, ale bude to chtít lepší anténu. Původně jsem vůec na 2m nechtěl jezdit, ale teď už je to s tím výkonem a takovým skvělým rádiem jiné kafe.

Děkuji všem za spojení a těším se naslyšenou v PA01/2008 na sedmdesátce. Zítra budu instalovat nový XVRT a 100W PA.