středa 26. března 2008

Velikonoční závod 2008

Původní záměr jet obvyklá pásma 70,23 a 13cm jsme musel opustit, po zapnutí zařízení jsem zjistil, že mi xvrt 28/146Mhz pro buzení dvou vyšších pásem nevysílá. Zřejmě krystal 116MHz ujel někam jinam. Předělal jsem už nachystaný deník a rozhodl se pro pásma 2m a 70cm. Závod byl poznamenán hlavně v prvních dvou hodinách velmi slabou účastí na 70cm a hlavně katastrofálními podmínkami šíření.

Nic na tom nezměnila ani pochvala od OK1TEH, že jsem v Praze slyšet 59+20. Spojení šla ztuha a na výzvu se ozývaly jen místní stanice. Neustále jsem přepínal obě pásma, ale s nevalným úspěchem. Na 2m potěšil OM8ASS, v závěru závodu pak "šňůra" OK1 stanic, u všech QRB přes 300km, jako poslední QSO na 2m pak ODX DK2EA z JO50, od nějž jsem rovněž obdržel pochvalu za sílu signálu.

Na 70cm pásmu se ale bohužel "šňůra" nekonala, i když se QSO s DK2EA podařilo i zde bez problémů udělat. Účast na tomto pásmu byla o hodně horší, poslední dvě hodiny závodu už vyšly naprázdno. Vzhledem k dlouholeté tradici tohoto závodu i ke klasickému způsobu hodnocení (1km = 1b) se domnívám, že mu schází větší propagace. Při větší účasti by to byl výborný contest. Moje výsledky jsou ->zde<- data-blogger-escaped-a="">. Děkuji všem za spojení a brzy naslyšenou ve 2. subregionálu. Snad už bude jaro bez větrných smrští a budu moci zase vyjet na 23 a 13cm s "velkou" parabolou.