pondělí 29. prosince 2008

Vánoční závod ( Christmas Contest ) 2008

Band:QSO:Points:ODX:LOC:QRB:
2m11321 7599A4VMJN85FS480 km


Špatně provedená izolace spojení konektoru na anténě a symetrizační smyčky se ukázala jako pravdivá, tak jsem vyměnil raději i konektor místo původního PL jsem dal raději N a celý dipól a vše kolem udělal celé znovu, lépe a radostněji. PSV metr se nyní ani nepohne z čísla 1. Vánoční závod může začít.


První hodina v první etapě přinesla i pile-up v podobě i 3 volajících najenou Hi, ale jinak to žádná sláva není. Signály z OK1 jsou poměrně slabé až na OK1KZE a OK1FAQ, které burácejí. Ostatní znění jako hodně vzdálený DX, takové roztřepané. Ale na body to zase není tak špatné. Na konci 1.etapy je v deníku 50 QSO a víc jak 10.000 bodů. Kdyby to tak šlo na 70cm v subregionálu vůbec bych nebyl proti. Všecko jsou to OK stanice, dál za Krušné hory není nic slyšet.

Po hodinové pauze na oběd jdu znova na to. Na výzvu přijde ODX 9A4VM, jinak se už tak moc nedaří, volal mě nějaký DL3, ale bylo to hodně slabé, ani značku jsem nebyl schopen přečíst. Ve druhé etapě jsem čekal mírný nárůst stanic, ale nekonalo se. Konečných 113 QSO a 21.759 je nejlepší výsledek ze třech VZ, které jsem jel. Čekal jsem od DK7ZB trošku víc, prostě, že to bude trošku větší rozdíl oproti loňské 4el. KRC, ale možná byl, ale díky podmínkám se to moc pozorovat nedalo. Je to docela hezký závod, když už nic, tak alespoň popřát vše nej do nového roku všem přátelům z pásma bylo jistě příjemné. Možná by stálo za to přidat alespoň ještě pásmo 70cm. Závodníků s FT-897D nebo IC-706MKIIG podle výsledkových listin přibývá, tak by to bylo jistě přínosem pro větší účast. Mě osobně ta sedmdesátka baví nějak víc, asi i proto, že mi to odsud z Karviné na tomhle pásmu nějak chodí líp než dvoumetr.

Závěrem mi dovolte všem popřát všechno nejlepší v novém roce, ať nám zůstanou ta pásma, co máme, ať se na ně vejdeme všichni, prostě, ať to, co nás tak baví nám přináší jen radost. Naslyšenou v nové sezóně.