úterý 10. června 2014

Mikrovlný závod 2014

Předpověď počasí slibující krásné počasí tentokrát vyšla do puntíku. Letos jsme vyrazili opět na již jednou vyzkoušené QTH na louku nad Malou Lhotou v JN99AK. V sobotu ráno bylo nebe jako vymalované, ještě jsem telefonicky ověřil u Romana na chatě, že i na horách je stejně a kolem poledne jsem vyrazil. Příprava byla velice svižná, naložil jsem do auta jen baterky a jídlo. Jelikož cílem bylo hlavně pásmo 24GHz na které jsme se oba moc těšili, přibalil jsem i ručku a pro jistotu i moji 3-band magnetku a miláčka FT-817, aby byla domluva jistá. Po cestě mi bylo do zpěvu, tak nádherně už dlouho nebylo.
Kolem půl druhé jsem byl u Romana, přidělali jsme na moje hagusy parabolu a vyrazili tentokrát oklikou kolem přehrady Bystřička na kopec. Byla to sázka do loterie v tom, že na louce už mohly být krávy a pastvina mohla být obehnána elektrickým ohradníkem. Naštěstí tam zvířena nebyla a tráva ještě nebyla posečená. Po krátké poradě jsme nechali auta na příjezdové cestě k BTSce, pokud se těm dvěma kolejím v trávě dalo říkat cesta. Po zkušenostech z UHFC jsme zůstali v uctivé vzdálenosti od antén GSM. Stavba naší antény je velmi rychlá díky Romanově promakanému systému podpůrné čtyřnožky, který nevyžaduje žádné kotvy. Jelikož se téměř ani lístek nepohnul, nebylo dokonce nutné ani stavět 4 nohy, ale stačily jen 3 a tak zůstal průjezd k BTS nezatarasený. 
Za 40 minut anténa stála i s parabolou na 24GHz. Rozbalili jsme rádio, oživili notebook a mohli začít. Stanic moc nebylo, QTH to není nijak špičkové, ale trošku zklamání bylo. Z OK1 buráceli jen OK1KUO, pokus o zopakování QSO s OK1ES na 9cm byl marný, když spojení na 23cm jsme taktak dodělali. Z S5 nic, z OE jen 2 stanice. Na 13cm jsme udělali poprvé OM6A s jejich novou třináctkou ( kontruktér Roman Hi ). Připojil jsem eftéčko a naladil 145.400 FM. A ehle, jak živý provoz. Několik stanic se snažilo o 47GHz a výše, do toho polští turisté bojující o SOTA body. Byl jsem překvapen jak to tady frčí. Nejprve jsem chtěl přemluvit Edu BPR na 24GHz, ale ten zrovna dělal ty vyšší bandy, tak jsem chvíli počkal a ohlásil se s výzvou o zájemce, kteří by chtěli s námi udělat QSO. Nejprve jsem ulovil OK2BFF a pak se přihlásil i Franta OK2QI, obě spojení z Pradědu šla velmi hladce, normálně SSB. Pak se přidal i OK2LL z téhož vrcholu. A měli jsme splněno nebo spíš překročeno, počítali jsme jen s QI. Udělat OL9W a OK2C už pak bylo jen zakončením toho nejpříjemnějšího z letošního MWC. Večer zaburáceli kluci z OK1KKL, spojení postupně na všech 3 pásmech 23, 13 i 9cm šla jako pomalu ta na 2m FM, takže s pokusem na 24GHz jsme neotáleli, ale tady už nic. Ale napětí to bylo, co kdyby to vyšlo.
Naprosto vydařený závod, nádherné počasí, překročený plán, žádny stres, jen pohodička a skvělá nálada. Už dlouho jsem si tak neodpočinul. Jelikož nám to tak stačí, ve 23 jsme začali balit, já jel ještě v noci domů a kolem 02 jsem spokojeně usínal už doma. Tak už se těšíme na PD2014, když bude stejné počasí, bude i více stanic. Např. DL0GTH jsme tentokrát vůbec neslyšeli a až dnes jsem na jejich webu zjistil, že vůbec jeli. Tak za měsíc naslyšenou.
Tady je pár fotek.

Žádné komentáře:

Okomentovat