pondělí 3. srpna 2015

Letní QRP contest 2015

Letos jsem měl v plánu vyrazit na Mohelničák do JN89JS. V sobotu večer před závodem jsem začal hledat, kdo odsud jezdil a jak mu to tam chodilo. Narazil jsem jen na výsledky z PD2013, kdy z tohoto čtverce jel na 70cm OK2UDE. Pohledem na jeho graf bylo téměř rozhodnuto, že tam asi ne. Téměř všechna spojení měl na západ, do Alpe Adria zemí minimum. Další okolnost, která podkopala mé dřívější pevné rozhodnutí jet zrovna tam (m.j. to mám z domu víc jak 150km) bylo i to, že jsem vstával 03:15 a vezl XYL na vlak. Předpokládal jsem únavu. Tak jsem se nakonec rozhodl jet na Potštát. Kdysi jsme to tam chtěli taky zkoušet.
Ráno nebylo moc teplo a pod mrakem, ale trhalo se to. Jelikož jsem byl z nádraží zpět 04:30 a všechen "setup" nachystaný v hospodářské, bylo i naložení otázkou minut. Dal jsem kafe a vyrazil.
Na místě jsem byl v půl osmé. Závod začíná v 9. V 8 jsem měl postaveno a šuměl jsem už na pásmu.
Měl být Alpe Adria, na jihozápad nádherný rozhled s velmi vzdáleným horizontem a na pásmu dvě tři polské stanice, jinak ticho. To mě docela zarazilo. Sáhl jsem na klíč a ouvej. Na displaji 817-ky se rozsvítilo Hi-SWR. Něco není dobře, že by ta KRCka zhnila nepoužíváním? Naštestí to byla špatně jen v rukou utáhnutá přechodka PL / N, jelikož KRCka má PL a kabel mám N. Kombinačky srazily SWR na nulu.
10 minut před začátkem jsem omylem přimáčkl vosu předloktím ke kapotě auta, když jsem se pro něco nahýbal do kufru a bylo málem vymalováno. Začínám mít už alergické reakce na taková bodnutí, i když je to jen jednou v roce, loni jsem vypil vosu z plechovky piva, dostal jsem to zevnitř do rtu, Simpson hadra. No nic, nějak jsem to rozdýchal, spíš mě trápilo, že i přes opravené PSV stále nic neslyším. Úderem deváté se to ale rozjelo a začal jsem dělat i nějaká spojení. Na západ to bylo docela marné, ale do HA,OM a S5 to docela šlo. V poledne už se rýsoval cíl 10.000 bodů, kolem půl jedné i druhý a to 50 QSO. Když jsem dosáhl obou, měl jsem dost, ruka už docela natékala a obával jsem se o to, zda dojedu domů, tak jsem to zabalil. Úplně jsem zapomněl na fotky.
Také na loňský výsledek jsem už pozapomněl, tak jsem QTH na závod Alpe Adria hodnotil jako nadprůměrný. S 5W jsem udolal i QSO přes 500km do YU1, HA stanic jsem udělal také dost. Měl jsem radost, kterou mi nezkazilo ani těch pár kapek, co stejně jako loni jen postrašily. Výsledek 50 QSO a 11.400 bodů se mi líbil.
Doma jsem jsem hned sedl k počítači a vyjel si loňský QRP contest. Výsledek o trošku lepší bodově, víc spojení na západ, i když jsem loni závodil o hodinu déle. Takže žádný zázrak se nekonal. Zařízení furt stejné, FT-817 a KRCka na 4m vysokém stožárku. Už se pomalu stydím, pokolikáté už tady slibuji, že s tím něco udělám. Pokud ne, nemůžu moc čekat lepší výsledek.
Krom té vosy to ale byl příjemný oddych a to je hlavní. Dík všem za trpělivost (tohle bych spíš měl přeložit do chorvatštiny nebo slovinštiny) a příští rok s lepší výbavou na lepším QTH naslyš.

Žádné komentáře:

Okomentovat