neděle 8. července 2018

Polní den 2018 - krátký, ale úspěšný

Jelikož jsou stále pásma nižší jak 3cm v rekonstrukci včetně parabol, na Polní den jsme letos vyrazili jen s 10GHz a 24GHz. Zůstat přes noc jsme plánovali jen v případě RS na 10GHz, aby bylo co dělat, ale to si jeden nevybere. Buď je krásně jako letos a tudíž 3cm jsou jen pásmem "na přímou viditelnost" nebo leje a jsou bouřky a to se nám s naší campingovou výbavou zase na portable moc nechce. Předpověď na PD nebyla pro 3cm příznivá, ale co když.. Tak jsme přibalili i stan na spaní a spacáky, více oblečení i jídla, kdyby jsme přece jenom přenocovali.

Vyrazil jsem z domova 15 minut před dvanáctou a u Romana jsem byl na minutu přesně dle domluvy ve 13 hodin. Roman už byl nachystaný, tak poslední kontrola, že máme všechno a vyrazili jsme na naši louku. Tráva byla posečená, krávy se tam nepásly, ale i přesto jsme nejeli doprostřed louky, ale zůstali i lesa nelesa. Nelesa, protože  už tam skoro žádný není, kůrovec řádí v celých Beskydech jak se zdá a les směrem na Radhošť zmizel. Doprostřed louky jsme nejeli po zkušenosti z MWC, kdy jsme měli obrovské rušení na 3cm od BTS-ky, která stojí uprostřed.

Postaveno jsme měli poměrně rychle, nebylo ani kam spěchat, půl hodiny před začátkem jsme byli ready. Stanovili jsme si za cíl tentokrát začít s pásmem 24GHz, které si vždy necháváme až na konec nebo na neděli. Zvolená taktika se nám tentokrát velmi vyplatila. Na FM kanálu 145.400MHz bylo již před závodem velmi živo a bylo jasné, že zájemců o QSO hned od začátku závodu bude dost.
Na Pradědu byly 3 stanice, tak jsme je rozhodně chtěli udělat všechny, protože při MWC, kdy jsme jeli až v neděli už tam OK2BFF nebyl. Podařilo se. Také jsme velmi stáli o spojení s OK2R, který byl pro nás nový, to se také podařilo hladce. Číhali jsme na KST na OK2KYZ, už to vypadalo nadějně, když se k večeru zalogovali a odepsali, že máme čekat na KYZ-3, ten ale nedošel. Objevila se i nová stanice v podobě OK2TUH, ten byl nový pro všechny, i spojení s ním šlo krásně. Blížili jsme se k hranici 500 bodů, což bylo neuvěřitelné, když doposud jsme atakovali maximálně bodů 300. Zbýval nám Eda OK2BPR a OK2KYZ a byli bychom těch 500 bodů pokořili, ale to už se nestalo. Na 3cm se nám moc nechtělo, tady nás to bavilo, ale několik pokusů s Edou vyšlo na prázdno, už jsme se i slyšeli, ale QSO se nepodařilo dokončit. Z kraje louky jsme měli s Edou vždycky problém, jde to odrazama bůhví jak, prostě z toho místa na kraji louky to asi nepůjde. KYZ se do večera už neobjevili a na 3cm, i když to začínalo slibně, když nám na výzvu přišly 2 OM stanice, se to také nevyvíjelo. Na KST nebylo ani s kým pokusy dělat, když není RS, zájem o tohle pásmo je mizivý.
Tak jsme začali okolo 21.hodiny balit se stavem těsně pod 500 bodů na 24GHz, což byl pro nás velký úspěch a další motivace. Už aspoň víme, že nemá cenu toto pásmo nechávat až na neděli a snažit se hned od začátku. 3cm čekají také dál na nějaký lepší výsledek, takže se těšíme na další závod, což bude UHFC.
Takže díky všem za krásná spojení, mikrovlnám zdar a na slyšenou se těší "OKduoG : OK2FU+ OK2UKG = OK2G

Žádné komentáře:

Okomentovat